Chmura (Cloud Computing)

Czym jest Cloud computing?

Cloud Computing (Chmura) umożliwia dostęp do zasobów firmy w każdym czasie, przy użyciu dowolnych urządzeń takich jak komputer, tablet czy smartfon oraz z praktycznie każdego miejsca na ziemi – jedyny warunek to dostęp do Internetu.

Od dziś możesz mieć dostęp do swojej poczty i dokumentów z kazdego miejsca na świecie. Możesz koordynować kalendarze wszytskich pracowników, rozmawiać z nimi za pomocą wygodnego czatu lub utowrzyć hangout (wideokonferencję), podczas którego w łatwy i szybki sposób wspólnie edytujecie jeden dokument jednocześnie bez konieczności przebywania w tym samym miejscu.   

Czym jest chmura?

Aplikacje Google to kompleksowe narzedzie do:

  • mobilnego zarządzania dokumentami (edycja online)
  • efektywnego zarządzania zasobami firmy (podgląd do kalendarzy pracowników)
  • elastycznej poczty (gmail dla firm)
  • bezpiecznego archiwizowania danych 
  • integrowania z firmowymi systemami

Korzyści:

Bezpieczeństwo

Awaria serwera? Kradzież sprzętu? To użytkowników Chmury nie dotyczy. Dane są zawsze bezpieczne na zewnętrznych serwerach, a łącza szyfrowane.  
 

Mobilność

Dzięki wykorzystaniu Chmury zyskujemy dostęp do zasobów firmowych w każdym miejscu i czasie. Przestajemy być zależni od sprzętu i jego ewentualnych awarii - aby uzyskać dostęp do swoich danych i używanych aplikacji wystarczy login i hasło.
 

Oszczędności finansowe

Nie ma już konieczności zakupu kosztownych licencji oraz serwerów, a także ich serwisowania - te obowiązki przejmuje dostawca.
 

Kontrola nad wydatkami

Koszty są stałe i z góry określone, dzięki czemu można bezpiecznie zaplanować budżet jaki firma przeznaczy na IT.
 

Oszczędności czasowe

Dzięki możliwości współdzielenia danych, pracownicy stają się bardziej efektywni, a ich produktywność nie jest uzależniona od obecności w biurze. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie pracowników z odległych miejscowości zdając sobie sprawę jak cenne może być ich doświadczenie. Przyjeżdżają oni do biura raz czy dwa w tygodniu pozostałą część pracy wykonując z domu. Dzięki takim rozwiązaniom jak Chmura, działania te są możliwe. Bez względu na to czy pracownik jest w siedzibie firmy, odległej placówce czy delegacji, z każdego miejsca może mieć dostęp do konkretnych danych i aplikacji.