Nowość Nielimitowany Dysk Google i pozostałe aktualizacje w Aplikacjach Google dla Firm

W ubiegłym tygodniu odbyła się coroczna konferencja, podczas ktorej Google zaprezentował bardzo dużo nowości. Na zmiany doczekały się także Aplikacje Google dla Firm - a zwłaszcza Dysk Google, który można teraz mieć z nielimitowaną przestrzenią. Zapraszamy do zapoznania się z opisami aktualizacji. Część z nich jest już dostępna. Pozostałych aktualizacji możemy spodziewać się wkrótce.

 

Dysk Google (Google Drive for Work) - nowy plan dla Biznesu

 • Zmiana nazwy na Google Drive for Work i nowe funkcjonalności dla Klientów biznesowych:

 • nielimitowana przestrzeń na pliki dla pracowników (lub 1 TB na użytkownika, jeśli liczba użytkowników nie przekracza pięciu) i możliwość przetrzymywania plików do aż 5 TB wielkości

 • Nowe raporty dla administratorów, którzy mogą widzieć aktywności związane z przenoszeniem, usuwaniem i współdzieleniem plików w organizacji i poza nią

 • Google Apps Vault w Dysku Google, czyli archiwizacja dla plików z Dysk Google. Od teraz archiwizacji podlegają nie tylko wiadomości i Hangouty ale także dokumenty z Dysku Google.

 • Szyfrowanie dokumentów na Dysku Google - i Klienci indywidualni i biznesowi tworząc dokumenty Google mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie - oznacza to,  ze treść jest szyfrowana nie tylko z urządzenia użytkownika do Google i przy przesyle do Google data center, ale także pomiędzy pozostałymi usługami Google.

 • Google Drive for Work jest już dostępny dla dotychczasowych i nowych Klientów Google Apps for Business za $10 lub 8 €/os./miesiąc or $120 lub 96€/os./rok

 

Pozostałe aktualizacje dla Klientów Aplikacji Google dla Firm:

 • Lepsze oglądanie dokumentów i zdjęć w Gmail i Dysku Google - belka nawigacyjna z poleceniami zostanie podsunięta do góry i będzie znikać, gdy nie będzie używana - umożliwi to rozszerzenie obszaru roboczego. Aktualizacja nastąpi do dwóch tygodni.

 • Nowy layout - Google wie, że często chcemy w łatwy sposób powrócić do najbardziej istotnych i ostatnio edytowanych dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, bez względu na to, z jakiego urządzenia używamy. Dlatego zostały stworzone nowe ekrany główne (layouty), które pomogą w bezpośrednim dostępie do punktów w Dokumentach, Arkuszach i Slajdach. Aktualizacja nastąpi w przeciągu następnych tygodni.

 • Edytowanie plików pakietu Office w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google - to ogromna zmiana i ułatwienie dla osób, które pracują w Microsoft Office. Do tej pory można było konwertować plik z MS Office to Dokumentów Google. Ale czasem trzeba otwierać, edytować i udostępniać pliki w oryginalnym formacie. Wystarczy kliknąć na plik w rozszerzeniu .docx, xlsx.lub plik pptx z ekranu głównego Dysku Google, lub nawet z załącznika w Gmailu i od razu będzie go można edytować bez żadnej konwersji. Na koniec edycji wystarczy kliknąć na przycisk “Share”, aby wysłać kopię z powrotem w jego oryginalnym formacie. To samo działa w przeglądarce z nowym rozszerzeniem Chrome (http://goo.gl/JkynqU). Raz zainstalowany dodatek, umożliwia otwieranie i edytowanie plików office bezpośrednio z nowego Dysku Google, Gmail, z twardego dysku, stron internetowych lub nowych ekranów głównych (http://goo.gl/Hz6OBm). Należy pamiętać, że aktualizacja to kwestia najbliższych tygodni. Warto pozna centrum pomocy, aby uzyskać więcej informacji na temat rozpoczynania pracy z edycji plików pakietu Office w dokumentach, arkuszach i Slajdy: http://goo.gl/hMqEJ0

 • Usunięcie Aplikacji QuickOffice z Google Play i App Store -  Dzięki integracji Quickoffice z Google Docs, arkuszami i slajdami, aplikacja Quickoffice nie będzie już publikowana z Google Play i App Store. Obecni użytkownicy z aplikacji mogą nadal z niego korzystać, ale nowe funkcjonalności nie będą dodawane, a nowi użytkownicy nie będą mogli zainstalować już aplikacji.

 • Sugerowanie zmian w Dokumentach Google -  od teraz w Google Docs, każdy użytkownik z prawem do dokumentu do “komentowania” będzie mógł sugerować zmiany do dokumentu. Proponowane zmiany będą widoczne w dokumencie wraz z komentarzem wyjaśniającym edycję. Osoby z prawem “do edycji" będą mogły zaakceptować lub odrzucić sugerowane zmiany. Osoby z prawem " do wyświetlania" dokumentu nie będą mogli zobaczyć proponowanych zmiany (dopóki nie zostaną przyjęte). Osoby, które mają do dokumentu tylko wgląd, nie mogą widzieć komentarzy (jak to było do tej pory). Aktualizacja jest już wdrożona i dostępna dla wszystkich użytkowników.

sc_final.gif

 • Aktywności, link to współdzielenia i więcej w mobilnych aplikacjach Google Dysk - Aplikacje mobilne dla Androida i iOS mają teraz bardziej przejrzysty wygląd, bardziej elastyczne i szybsze animacje, synchronizację w tle. Udostępnianie plików jest prostsze i szybsze. Najważniejsze cechy to:

  • Widok aktywny: strumień zmian do plików i folderów, dostępna na panelu Właściwości;

  • Podział łącza: łatwo udostępniać pliki i foldery bezpośrednio z telefonu za pomocą łącza app;

  • Nowa wersja aplikacji jest już dostępna na Android i iOS.

 • Szybszy i w lepszym wyglądzie Dysk Google - Dysk Google będzie miał nowy wygląd i szybsze działanie na pulpicie, dzięki czemu organizowanie i udostępnianie plików będzie szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Użytkownicy będą mogli teraz kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku, aby zobaczyć niedawną działalność, określone uprawnienia udostępniania i umożliwić uzyskania dostępu do plików w trybie offline. Przy wyborze wielu plików, użytkownicy będą mogli podjąć działania w całej grupie na trzy sposoby
 • kliknij prawym przyciskiem myszy na wybór,

 • skorzystaj z menu powyżej obszaru pliku,

 • lub po prostu przeciągnij grupę, aby przejść do nowej lokalizacji folderu.

O wszystkich kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Tarendo