Nowe formularze Google i lista kontaktów Hangout

Dwie nowości od Google: Dzięki najnowszym Formularzom Google, można dostosować ich wygląd do firmowej kolorystyki i czcionek, a także dodać swoje logo w tle.  Druga zmiana to możliwość tworzenia listy ulubionych kontaktów na liście Hangouts. Jak już niejednokrotnie pisałam, Aplikacje Google dla Firm zmieniają się i ulepszają niemal każdego dnia.

Tym razem Google na warsztat do poprawy wzięło:

  • Formularze Google 
  • komunikator Hangouts

Nowe Formularze Google

Jeśli znane są Wam Formularze Google, to z pewnością doceniacie ich funkcjonalności. Prostota budowania formularzy czy ankiet, a także możliwość szybkiego zbierania odpowiedzi oraz podsumowywanie ich za pomocą szybkich wykresów jest nieocenioną pomocą dla wszystkich firm, które badają opinię klientów, pracowników, gromadzą zapisy na konferencje, spotkania, itp.

To co jednak do tej pory raziło (zwłaszcza na tle uaktualnień dla innych aplikacji Google), to bardzo ubogi zasób motywów, których właściwie nie można było edytować. 

Na szczęście od dzisiaj Google uruchomiło nowe możliwości dla Formularzy Google. 

Od teraz można:
- zmieniać tło formularza
- zmieniać tło strony
- zmieniać czcionki, ich kolory i wielkość
- zmieniać wielkość pytań
- dodawać logo

A po opublikowaniu formularza, jest on szerszy i bardziej czytelny. Dzięki tym zmianom firmy mogą nie tylko tworzyć funkcjonalne narzędzie, ale także narzędzie utożsamiane z firmową kolorystyką i grafiką.

Przykładowy formularz znajdziecie tutaj. Więcej informacji na ten tematna blogu Google.


Lista ulubionych kontaktów Hangouts

Druga zmiana sprzed tygodnia dotyczy komunikatora Hangouts. Nowy komunikator Hangouts przede wszystkim różnił się od wcześniejszego tym, że lista kontaktów została zamieniona ostatnimi prowadznymi rozmowami. Nie specjalnie ta zmiana przypadła mi do gustu. Dlatego z przyjemnością przyjęłam informację o dodatku do Hangouts, który umożliwia tworzenie listy ulubionych kontaktów. 

Tak jak jest to zaprezentowane na poniższej grafice (źródło: https://plus.google.com/u/0/s/hangouts), w lewym dolnym rogu poczty Gmail, przy ikonie listy czatów Hangouts pojawiła się nowa ikona "ludzika". Wystarczy kliknąć na nową ikonę, wyszukać kontakt osoby, którą chcemy mieć na liście ulubionych, następnie rozwinąć menu kontaktu (mały trójkąt pojawiający się po prawej stronie od imienia i nazwiska konataktu) i z listy menu wybrać "przypnij na górze". W ten sposób można utworzyć listę kontaktów, z którymi najczęściej się komunikujemy i chcemy mieć do nich szybki dostęp.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj

 

Autor: Alicja Gargas