Nielimitowany Dysk Google za darmo dla Szkół oraz dodatki do Formularzy

Kiedy Google coś zapowiada, można być pewnym, że w ciągu miesiąca nowość trafi do rąk użytkowników. Tym razem ogromnym prezentem mogą się cieszyć wszystkie szkoły korzystające z Aplikacji Google. Google uruchamia nielimitowaną przestrzeń dyskową dla Szkół - za darmo.

Warto także sprawdzić najnowsze "Dodatki" do Formularzy, dzięki którym sprawdziany, testy czy badania opinii mogą być przeprowadzone jeszcze lepiej. 


NIELIMITOWANA PRZESTRZEŃ NA DYSKU GOOGLE

W tym tygodniu wszystkie placówki edukacyjne otrzymają zupełnie za darmo nielimitowaną przestrzeń na Dysku Google. Zatem możecie Państwo bez ograniczeń zamieszczać materiały dydaktyczne, prezentacje, zdjęcia i inne pliki w Dysku Google. 
 
Dodatkowo w niedalekiej przyszłości pojawią się dodatkowe raporty dla administratorów oraz możliwość przywracania usuniętych elementów z dysku i poczty.

Więcej na ten temat tutaj>>


NOWE DODATKI DLA SZKÓŁ DO FORMULARZY GOOGLE

Zachęcam także do korzystania z Formularzy i nowych dodatków, które jeszcze bardziej poprawią i ułatwią zbieranie informacji, przeprowadzanie testów i sprawdzianów. By przejść do dodatków, należy:
  • Otworzyć nowy Formularz (W Dysku Google  trzeba wybrać przycisk NOWY (lub Utwórz), a następnie z listy: Formularz)
  • W nowym formularzu z menu głównego u góry strony należy wybrać DODATKI i wyszukać te, które mogą przydać się w naszej pracy

Z polecanych dodatków warto wypróbować:
  • formLimiter: Dzięki temu dodatkowi można ustawić datę zamknięcia testu/formularza lub określić po jakiej liczbie odpowiedzi formularz/test powinien zostać zamknięty.
  • gMath: Świetny dodatek dla nauczycieli przedmiotów ścisłych jak chemia, matematyka czy fizyka, gdzie wykorzystywane są wzory i wykresy. Można zrobić test online i w pytania wpleść m.in. wykresy i wzory. 
  • Form Values: Jeśli w planowanym teście pojawi się dużo pytań i jeszcze więcej odpowiedzi, to dodawanie odpowiedzi może nastąpić z poziomu arkusza kalkulacyjnego. Wystarczy wprowadzić główne pytania testu, np. Pytanie A, Pytanie B, itd., a następnie uruchomić dodatek i w skoroszycie dodać odpowiedzi, które potem można dodać do pytań. Co ważne, listę odpowiedzi można uaktualniać. 

Więcej na ten temat tutaj>>

 

Autor: Alicja Gargas