Microsoft Delve - wyszukuj pliki w organizacji szybko i intuicyjnie

Co to jest aplikacja Office Delve?

Aplikacja Delve ułatwia odnajdywanie informacji, które mogą być w danej chwili najbardziej interesujące dla Ciebie — w obrębie usługi Office 365.

Im więcej pracujesz razem ze swoimi współpracownikami, wyświetlając, edytując i udostępniając między sobą dokumenty, tym bardziej przydatna dla Was wszystkich będzie aplikacja Delve.

Aplikacja Delve uczy się, obserwując, jak pracujesz Ty i Twoi współpracownicy, i dostosowuje informacje do poszczególnych użytkowników. To, co widzisz w swoich widokach w aplikacji Delve różni się od tego, co jest widoczne w widokach Twoich współpracowników.

Aplikacja Delve pokazuje dokumenty ważne dla użytkownika

Nie musisz pamiętać tytułu dokumentu ani lokalizacji, w której jest przechowywany. Aplikacja Delve wyświetla dokumenty niezależnie od tego, gdzie są one przechowywane w usłudze OneDrive dla Firm lub w witrynach w usłudze Office 365.

Aplikacja Delve nigdy nie zmienia żadnych uprawnień, dlatego będą dla Ciebie widoczne tylko te dokumenty, do których już masz dostęp. Inne osoby nie będą widziały Twoich dokumentów prywatnych, na przykład dokumentów przechowywanych w folderach prywatnych w usłudze OneDrive dla Firm.

   

Gdzie można znaleźć Microsoft Delve?

By przełączyć się do aplikacji Microsoft Delve, wystarczy z górnego paska menu wybrać Delve (może być schowany pod tzrzema kropkami "..." Po kliknięciu na "Delve", zostaniemy przekierowani do okna powitalnego. Wystarczy kliknąć "Let's go" i już można zacząć korzystanie z nowej aplikacji.

Po włączeniu Delve mamy dostęp w bardzo łatwy sposób do wszystkich plików, które:

  • stworzyliśmy samodzielnie w OneDrive oraz w Witrynach
  • zostały nam udstępnione przez współpracowników

W łatwy sposób możemy także wyszukiwać pliki poprzez wyszukiwarkę. Wystarczy w polu "Search" wprowadzić słowa związane z dokumentem lub osobą, która z nim jest powiązana. To duże ułatwienie w porównaniu do OneDrive for Business, które pomimo wielu ciekawych funkcjonalności, nadal nie jest intuicyjny i przejrzysty.

 

Usługa będzie włączana sykcesywnie we wszystkich kontach Office 365.

Więcej informacji w pomocy Microsoft

Źródło: https://support.office.com/pl-PL/Article/Co-to-jest-aplikacja-Delve-1315...

Autor: Alicja Gargas