Gmail – poczta na miarę nowoczesnej firmy

Gmail dla Firm to nie tylko system pocztowy, ale wielofunkcyjne narzędzie pracy, dzięki któremu można zarządzać firmą z dowolnego miejsca i być w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, klientami i kontrahentami. Jedyne czego potrzeba, aby korzystać z poczty Gmail to dostęp do Internetu na dowolnym komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym jak laptop, tablet czy smartfon.

Gmail nie obciąża pamięci komputera, a jednocześnie oferuje wyjątkowo dużą pojemność. Każda firma korzystająca z Gmaila otrzymuje aż 30 GB miejsca na dane dla każdego użytkownika z możliwością rozszerzenia do 16TB. To bardzo dużo, więc nie trzeba na bieżąco niczego usuwać, ani martwić się, że w ważnym momencie skrzynka nie przyjmie kolejnych wiadomości. Duża pojemność oraz praktyczne funkcje do zarządzania pocztą wpływają pozytywnie na wydajność, szybkość i komfort pracy. Wiadomości mogą być dzielone na sekcje, można je również etykietować i filtrować, dzięki czemu wiadomości e-mail są sortowane. Niewątpliwie ogromną wartość wnosi funkcja wątkowania, która kumuluje wszystkie wiadomości z jednego tematu w jednym wątku. To wszystko ułatwia znalezienie szukanych wiadomości oraz kontynuowanie korespondencji. Praktyczne rozwiązania sprawiają, że pracownicy szybko przyzwyczają się do nowej poczty i w pełni wykorzystują jej liczne możliwości. Ulubioną funkcją niejednego użytkownika Aplikacji Google jest cofanie wysłanej wiadomości. Domyślnie ta funkcja nie jest włączonana, dlatego większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia, ale bez problemu można ją uruchomić w ustawieniach konta. Aż do 30 sekund można cofnąć wysłaną wiadomość. To takie proste - wystarczy jedno kliknięcie specjalnego linku “cofnij”.

Firma, która decyduje się na korzystanie z Poczty Gmail, otrzymuje dużo więcej niż tylko możliwość wysyłania i odbierania wiadomości. Zintegrowany z pocztą czat tekstowy, głosowy i wideo pozwala szybko sprawdzić, kto z listy kontaktów jest online i nawiązać połączenie z wybraną osobą lub z kilkoma osobami jednocześnie w ramach telekonferencji. Połączenie poczty z czatem eliminuje konieczność instalowania w firmie dodatkowych komunikatorów do szybkiego kontaktu między pracownikami. Czat podobnie jak sama poczta jest dostępny na każdym urządzeniu, które ma połączenie z Internetem. 

Praktycznym rozwiązaniem wprowadzonym przez Google do poczty Gmail jest możliwość pracy w trybie offline, co oznacza, że można przeglądać i pisać wiadomości nawet w tych momentach, kiedy nie ma połączenia z Internetem. Napisane maile zostaną automatycznie wysłane w momencie, kiedy połączenie zostanie ponownie nawiązane. Praca w trybie offline zapewnia dostęp do poczty zawsze i wszędzie - na spotkaniu, w podróży, w samolocie - a nie tylko w biurze, na swoim stanowisku pracy. 

Równie ważne z punktu widzenia biznesu są wszelkie elementy związane z wizerunkiem, dlatego każda firma korzystająca z poczty Gmail może wybrać adresy e-mail zgodne ze swoją nazwą lub domeną strony internetowej, stworzyć własny projekt stopki, dodać logo firmy w oknie pocztowym, czy też po uprzednim włączeniu takiej opcji w laboratorium przygotować szablony odpowiedzi wg standardów wdrożonych w przedsiębiorstwie. W ten sposób komunikacja firmy z otoczeniem jest zawsze spójna i bezpieczna. 

Plusy korzystania z poczty Gmail dla Firmy:

  • możliwość użycia firmowej domeny w adresach e-mail i przypisywania wielu aliasów jednemu pracownikowi, np. j.kowalski@nazwafirmy.pl lub j.kowalski@druga_nazwa_firmy.pl,
  • 30 GB pojemności na pocztę i wirtualną przestrzeń dyskową dla każdego firmowego użytkownika,
  • możliwość czytania i pisania wiadomości także w trybie offline,
  • korzystanie z poczty na smartfonach z oprogramowaniem iPhone, Android (dedykowane aplikacje) oraz BlackBerry i Windows Phone,
  • skuteczne zarządzanie pocztą za pomocą etykiet i filtrów, 
  • możliwość połączenia Gmaila z innymi programami pocztowymi,
  • dostęp do poczty z dowolnego urządzenia mobilnego,
  • bezpieczeństwo danych i niezawodność gwarantowane przez Google.