Dowiedz się dlaczego nasi Klienci korzystają z Aplikacji Google dla Firm?

Dlaczego firmy decydują się na korzystanie z Aplikacji Google dla Firm? Na początek tygodnia przygotowaliśmy zestawienie opinii naszych Klientów, co w ich firmach poprawiło się od momentu wdrożenia Aplikacji Google dla Firm, a także przytaczamy zestawienie przygotowane przez naszego angielskiego Partnera, poparte badaniami wśród klientów z całego świata. 

Zacznijmy od opinii naszych Klientów


Duża firma to wyzwanie

W ubiegłym roku nasz Klient, firma Caldo Izolacja Sp.z o.o. zdecydował się na uruchomienie Aplikacji Google dla Firm. Firma ta prowadzi swoją działalnośćc w całej Polsce. Zarządzanie nią stwarza zatem wiele wyzwań. A oto opinia Pana Krzysztofa Borekiego, Dyrektora Zarządzającego: 

"Dzięki Aplikacjom Google dla Firm nasza wielooddziałowa firma stała się bardziej spójna. Narzędzia Google stały się idealną platformą do stworzenia firmowej społeczności - CALDO - Społeczności. Aplikacje takie jak Gmail, czy Google Dysk dla urządzeń mobilnych pozwalają przedstawicielom pracującym w terenie, mieć zawsze komplet wszystkich informacji, a praca z Kalendarzem Google przeniosła kulturę naszego biznesu na wyższy poziom".

To nie jedyna firma, w której Dysk Google, Kalendarz czy poczta Gmail usprawniły funkcjonowanie. W firmie Hoven, również firmie posiadającej oddziały w całej Polsce, Aplikacje Google dla Firm ułatwiają codzienną pracę: 

"Dzięki Aplikacji Google planowanie swojego dnia pracy i wspólne ustalanie spotkań z innymi pracownikami stało się bajecznie proste dzięki użyciu kalendarza. Co więcej wszelkie podsumowania mogą być prezentowane online w formie dokumentów lub prezentacji, co znacznie przyspiesza obieg informacji w firmie i komfort korzystania z niej."

Monika Stypa
Kierownik ds. Rozwoju Biznesu
Hoven Sp. z o.o.


Aplikacje Google dla Firm w małych, lokalnych firmach? Czemu nie?

 

Także firmy lokalne dostrzegają korzyści wypływające z korzystania z narzędzi Google do pracy biurowej. Przede wszystkim bezpieczeństwo danych i ich dostępność z każdego miejsca jest ważna dla naszego kolejnego Klienta, firmy BHP Center z Krakowa, który zajmuje się szkoleniem pracwników z zakesu zasad BHP:

 

"Kiedy mój komputer się zepsuł, to wystarczyło, że włączyłem drugi i mogłem pracować dalej, bo wszystkie dane przechowywałem w chmurze (bez potrzeby robienia dodatkowych kopii zapasowych). Ponadto, trudniej utracić dane i łatwiej je odzyskać w porównaniu do innych metod przechowywania danych".

Ryszard Zając
Prezes Zarządu
BHP Center


Zarządzaj czasem swojej firmy

Przedstawiliśmy już przykłady wdrożeń w firmie handlowej, produkcyjnej i szkoleniowej. Okazuje się jednak, że Aplikacje Google dla Firm świetnie sprawdzają się także w firmach usługowych. Za świetny przykład może poświadczyć Centrum Konferencyjne Zielna z Warszawy. Pan Marcin Szota, Zarządzający Centrum Konferencyjnym wymienia szereg korzyści:

"Aplikacje Google wprowadzone przez firmę Tarendo pozwalają nam na pełne obrazowanie rezerwacji w 11 salach szkoleniowych i konferencyjnych z uwzględnieniem godzinowego scenariusza imprezy, zamówionych urządzeń technicznych, usług podwykonawców, danych kontaktowych oraz etapów realizacji zamówienia".


Aplikacje Google dla Firm wspierają osoby decyzyjne i mobilne

 

Dla osób, któe są bardzo aktywne i mobilne, Aplikacje Google dla Firm sprawdzają się doskonale. Zapewnia o tym Pani Sonia Barczyk-Gołda, Dyrektor Zarządzający z firmy Daress.

 

"Aplikacje Google dla Firm dostępne są dla nas wszędzie i zawsze, bez względu na lokalizację i sprzęt mam dostęp do swoich plików i kalendarza. Po kradzieży sprzętu czy awarii laptopa nie obawiałam się, że dane na których pracowałam będą dla mnie nie dostępne. Mam kontrolę nad czasem moich pracowników i na bieżąco widzę, nad czym pracują. Dostęp mam nawet z mojego telefonu. Dla mnie najważniejsze było połączenie telefonu i komputera w jedno i całkowity dostęp z każdego miejsca w Polsce i z zagranicy."

 

Przytoczone zostały opinie osób zarządzających, w firmach, w których Aplikacje Google dla Firm działają i wspierają biznes co najmniej od roku.


A jak sytuacja wygląda ma świecie?

Z badań przeprowadzonych przez naszego brytyjskiego Partnera CloudPages, wynika, że najwięcej Klientów Aplikacji Google posiada swój biznes w Stanach zjednoczonych i Kanadzie (47% spośród badanych), a także w Europie (36%).

Ciekawe jest także to, jakie firmy najczęściej korzystają z narzędzi Google. Aż 27% to firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a kolejne to firmy produkcyjne (16%), detaliczne i usługowe (po 15%), ale także spory odsetek edukacyjne (14%). Tu z przyjemnością zaznaczamy, że w portfelu naszych Klientów również niebawem pojawią się szkoły).

Wielkość przedsiębiorstw korzystających z Aplikacji Google dla Firm, to przeważnie:

  • 200 - 749 pracowników - aż 34%
  • 750 - 5000 pracowników - 29%
  • 0 -199 pracowników - 24% (to prawie 1/4 wszystkich klientów produktu Aplikacji Google dla Firm)

Ostatnią badaną kwestią było, z jakich wcześniejszych systemów ci klienci przechodzili na Aplikacje Google dla Firm. Z badań wynikło, że najczęściej firmy przenoszą się z tradycyjnych rozwiązań lokalnych (na swoich swerwerach):

  • MS Exchange - aż 48%
  • Lotus Notes - 23%
  • Novell GroupWise - 13%
  • Zimbra - 3%

Badania zostały przeprowadzone wśród partnerów Google, którzy sumarycznie odpowiadają za 12 000 000 użytkowników Aplikacji Google dla Firm.

Infografika przedstawiająca badania:


Jeśli w Twojej firmie zastanawiacie się jak usprawnić firmowe środowisko informatyczne i jednocześnie zyskać łatwe w użyciu i niesamowicie funkcjonalne narzędzia do pracy, to zapraszamy do konsultacji i rozmów. 

Skontaktuj się z nami>>