Co nowego w Microsoft Office 365

Nowości, zmiany i ulepszenia w Microsoft Office 365, czasami zaskakują nawet nas - Autoryzowanych Partnerów Microsoft w zakresie Office 365. Dlatego też postanowiliśmy zebrać najważniejsze dla użytkowników zmiany i podzielić się nimi z naszymi Partnerami i Klientami.

Zatem co nowego w Microsoft Office 365?

 1. Sortowanie wiadomości e-mail poprzez kontakty w Outlook Web App.Początkowy wygląd widoku Kontakty

Gdy otrzymujemy bardzo dużo wiadomości e-mail, czasami trudno wyróżnić z nich te najważniejsze. Dlatego najnowsze uaktualnienie w Outlook Web App umożliwia sortowanie wiadomości e-mail poprzez nadawców. Od dziś po otwarciu skrzynki pocztowej, w lewym menu można znaleźć widok "Kontakty", który zawiera informację o tym, czy masz nieprzeczytane wiadomości (od maksymalnie pięciu osób, do których najczęściej wysyłasz wiadomości e-mail).

 

Więcej na ten temat w pomocy Microsoft.

 

 

 

 1. Zmiany w kalendarzu w Office 365

Jeszcze do niedawna w kalendarzu online można było zestawiać ze sobą maksymalnie pięć kalendarzy. Microsoft mile zaskoczył użytkowników, znosząc to ograniczenie.  

 

 

 

 1. Zmiany także w OneDrive

Duża zmiana dla osób, które w szerokim zakresie wykorzystują aplikację OneDrive. Pojawiła się nowa belka nawigacyjna umożliwiająca:

 

 • tworzenie nowych dokumentów

 • przesyłanie dokumentów z twardego dysku

 • synchronizowanie bibliotek dokumentów z folderem na komputerze

 • edycję

 • zarządzanie dokumentami, w tym podłączenie biblioteki do Outlooka oraz uruchomienie przepływu pracy

 • udostępnienie pliku

 

 1. Wielostopniowa weryfikacja logowania

Microsoft udostępnił mozliwość uruchomienia różnorodnego weryfikowania użytkownika w czasie logowania. Dodatkowa weryfikacja możliwa jest w następujące sposoby:

 

 • dodatkowy telefon do użytkownika w czasie logowania - użytkownik w czasie logowania odbiera telefon z prośbą o wybranie z klawiatury telefonu odpowiednią kombinację klawiszy. Po ich wciśnięciu, użytkownik zostaje zalogowany do usługi Office 365

 • sms z kodem - podczas logowania użytkownik otrzyma 6-cyfrowy kod, który będzie musiał wprowadzić w okno przeglądarki

 • telefon na numer stacjonarny - podobna usługa jak w przypadku telefonu na komórkę, z tym, że umożliwia weryfikację, gdy nie mamy przy sobie swojego telefonu komórkowego.

 • powiadomienie za pomocą aplikacji na smartfonie - podczas logowania, użytkownik otrzymuje notyfikację na swój telefon typu smartfon o konieczności potwierdzenia logowania. Aplikacja dostępna dla urządzeń Windows Phone, iPhone oraz Android.

 • pokazanie kodu jednorazowego w aplikacji - wykorzystanie tej samej aplikacji jak powyżej; zamiast otrzymania powiadomienia, użytkownik uruchamia aplikację i wprowadza sześciocyfrowy kod z aplikacji do portalu.

 

Więcej na: http://blogs.office.com/2014/02/10/multi-factor-authentication-for-offic...

 

 

 1. Łatwe logowanie do Yammera

Dla firm, które uruchomiły firmową sieć społecznościową Yammer, do prowadzenia wspólnych grup dyskusyjnych, pojawiła się możliwość zaimplementowania Yammera do głównej belki nawigacyjnej Microsoft Office 365. Wystarczy kliknąć w zakładkę “Yammer” i automatycznie użytkownik zostaje przeniesiony do Yammera, bez konieczności dodatkowego logowania. Jest to tak zwana funkcjonalność jednokrotnego logowania (SSO).
 

 

 

 1. Microsoft Excel Online coraz lepszy

Minał już rok od moemntu, gdy użytkownicy mogą korzystać z Excel Online. Jednak do tej pory bardzo dużo funkcjonalności tracycyjnego programu Excel było niedostępnych, stąd też Excel Online nie mógł konkurować z aplikacją macierzystą.

Zatem co nowego?

 

 

To z pewnością nie koniec uaktualnień dla Office 365. Zapraszamy do dalszego obserowowania naszych wpisów i zgłębiania tajników rozwiązań chmurowych.

Pozdrawiamy,Tarendo

Autoryzowany Partner Microsoft